Technik Usług Kosmetycznych z Odnową Biologiczną – Szkoła Lublin

Kosmetyczka Szkoła Policealna Lublin - Technik Usług Kosmetycznych

Technik Usług Kosmetycznych - Szkoła w Lublinie

Technik usług kosmetycznych jest to zawód którego grupa odbiorców jest bardzo wymagająca. Narzuca to na sektory związane z branżą kosmetyczną ciągły i nieustanny rozwój, wprowadzanie innowacji kosmetycznych i technologicznych oraz podnoszenie poziomu świadczonych usług. Wszystkie te wymagania rynkowe przekładają się jednocześnie na oczekiwania pracodawców, co do poziomu umiejętności praktycznych oraz posiadanej wiedzy pracowników. Aby sprostać zapotrzebowaniu pracodawców uczniowie mogą korzystać z szerokiej oferty szkoleń doszkalających i nieustannie podnosić swoje kwalifikacje. Technik Usług Kosmetycznych to zawód dynamiczny i prężnie rozwijający się, dla osób lubiących wyzwania. Specyfika tego zawodu polegająca na kontakcie z ludźmi narzuca również na osobę pracującą bezwzględną potrzebę posiadania szczególnych cech charakteru, predyspozycji psychofizycznych oraz wysokiej kultury osobistej. Poza relacjami interpersonalnymi Kosmetyczka prowadząca własną działalność jako przedsiębiorca musi wykazać się umiejętnościami zarządzania salonem kosmetycznym oraz personelem. Polem zabiegowym dla kosmetyczki jest skóra twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni, stóp i ciała. W ofercie salonu znajdują się zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej, zdobniczej oraz zabiegi z zastosowaniem czynników fizykalnych. Ważnym elementem pracy kosmetyczki jest skorelowana współpraca z lekarzem dermatologiem, polegająca na wspomaganiu terapii i przynosząca wymierne efekty w trakcie leczenia chorób skóry.

• wykonywania zabiegów w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej,
  • wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,
  • ustalania rodzaju zabiegów kosmetycznych zgodnie z rozpoznaniem, posługiwania się nomenklaturą używaną w światowej kosmetyce i kosmetologii,
  • diagnozowania w oparciu o przeprowadzone badania skóry i jej przydatków, odróżniania skóry zdrowej od chorobowo zmienionej,
  • charakteryzowania składu preparatów powszechnie używanych w kosmetyce oraz ich działania na skórę i organizm.

Kursy doszkalające

• Kurs przedłużania/zagęszczania rzęs
  • Kurs stylizacji paznokci

• salony kosmetyczne
  • gabinety odnowy biologicznej
  • firmy kosmetyczne
  • własna działalność

Miejscowości z których słuchacze uczęszczają na nasz kierunek Technik Usług Kosmetycznych to: Lublin, Puławy, Chełm, Zamość.