Asystentka Stomatologiczna z Ortodoncją – Szkoła Lublin

Asystentka Stomatologiczna Lublin - Szkoła Policealna Medyczna Za Darmo

Asystentka Stomatologiczna - Szkoła w Lublinie

Asystentka stomatologiczna jest nieodzownym członkiem zespołu stomatologicznego. Zadania zawodowe asystentki w Polsce dotyczą głównie: asystowania lekarzowi dentyście podczas wykonywania zabiegów profilaktycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych, przygotowywania materiałów i leków stomatologicznych, obsługiwania, konserwowania instrumentarium i sprzętu zgodnie z procedurami. Ponadto asystentka porządkuje stanowiska pracy lekarza dentysty i asystentki w trakcie i po zabiegu stomatologicznym oraz segreguje odpady. Przygotowuje pacjenta do zabiegu stomatologicznego oraz przekazuje zalecenia przed zabiegowe i po zabiegowe w formie ustnej i pisemnej. Obserwuje parametry życiowe pacjenta w trakcie i po zabiegu. Współpracuje z lekarzem dentystą w czasie udzielania pierwszej pomocy. Sporządza dokumentację pacjenta na zlecenie lekarza dentysty, stosując przepisy prawa. W swojej pracy posługuje się programem do obsługi gabinetu dentystycznego. Sporządza terminarz przyjęć pacjentów i rejestruje zabiegi stomatologiczne. Współpracuje ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i pracownią techników dentystycznych.

• przygotowywanie gabinetu i stanowiska pracy lekarza dentysty do pracy
  • przygotowywanie i przechowywanie leków, materiałów, narzędzi oraz konserwowania na bieżąco sprzętu stosowanego w stomatologii
  • wykonywanie czynności administracyjnych i prowadzenie dokumentacji związanej z funkcjonowaniem gabinetu dentystycznego
  • asystowanie lekarzowi dentyście podczas wykonywania zabiegów
  • profesjonalne komunikowanie się z pacjentem
  • obsługa programów komputerowych umożliwiających prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej

• Prywatne Gabinety Stomatologiczne
  • Poradnie i Kliniki Stomatologiczne

Miejscowości z których słuchacze uczęszczają na nasz kierunek Asystentka Stomatologiczna to: Lublin, Puławy, Chełm, Zamość.