Technik BHP z Elementami Postępowania Administracyjnego – Szkoła Lublin

Technik BHP Lublin - Szkoła Policealna Za Darmo

Technik BHP - Szkoła w Lublinie

Technik BHP jest to osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo miejsca pracy, która powinna być zatrudniona w każdym przedsiębiorstwie liczącym powyżej stu pracowników. Mniejsze firmy bardzo często korzystają z usług inspektora BHP który prowadzi własną działalność gospodarczą. Technik BHP bada przyczyny wypadków i wnioskuje o ich usunięcie. Prowadzi rejestr chorób zawodowych oraz dokumentacji dotyczących wypadków przy pracy w danym przedsiębiorstwie. Przygotowuje i wdraża analizy dotyczące BHP oraz propozycje usunięcia występujących zagrożeń.

• Ocena i kontrola stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie pracy;
  • umiejętne rozwiązywanie problemów organizacyjnych i technicznych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • prowadzenie doradztwa w zakresie obowiązujących przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy;
  • ocena ryzyka zawodowego powodowanego przez czynniki fizyczne, chemiczne lub biologiczne występujące w środowisku pracy, jak również określania sposobów ich eliminowania bądź ograniczania;
  • prowadzenie szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy;

Kursy doszkalające

• Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Przygotowanie pedagogiczno-dydaktyczne dla BHP

• Technik BHP może pracować we wszystkich zakładach pracy w komórkach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy.

Miejscowości z których słuchacze uczęszczają na nasz kierunek Technik BHP to: Lublin, Puławy, Chełm, Zamość.