Technik Informatyk

Technik Informatyk zajmuję się ogólną diagnostyką i naprawą urządzeń komputerowych, administracją sieciowych systemów operacyjnych, projektowaniem i montażem lokalnych sieci komputerowych oraz administracją baz danych. Potrafi zmontować komputer z poszczególnych podzespołów, skonfigurować urządzenia peryferyjne i systemy komputerowe. Do jego zadań należy też regularny przegląd komputerów. Powinien umieć zdiagnozować i usunąć wszelkie usterki zarówno techniczne jak i systemowe, a także doradzić klientowi w kwestii wyboru odpowiedniego sprzętu. Jest w stanie poprowadzić sklep lub serwis komputerowy, a także zadbać o bezpieczne warunki i higienę pracy swoich pracowników. Technik informatyk instaluje, a później konfiguruje wszelkie urządzenia oraz systemy związane z lokalną siecią komputerową. Potrafi sporządzić projekt lokalnej sieci, a później dobrać urządzenia i media transmisyjne, odpowiada także za ich modernizację. Administruje zasobami sieci, podłącza ją do internetu, a także dba o bezpieczny przepływ danych. Potrafi zdiagnozować ewentualne awarie sieci oraz potrafi je usunąć. Projektuje i tworzy strony internetowe oraz systemy zarządzania treścią. Potrafi stworzyć bazy danych, aplikacje oraz skrypty. Potrafi je także skonfigurować i w razie potrzeby – naprawić. Potrafi doradzić klientowi w kwestii szaty graficznej danej strony internetowej, umie też przygotować zarówno grafikę, film oraz dźwięk pod kątem umieszczenia ich na stronie.

Kursy doszkalające

• Kurs tworzenia sklepu internetowego E-sklep – sprzedawca internetowy
  • Kurs Grafiki Komputerowej
  • Kurs administrowania sieci informatycznej