Florysta – Szkoła Lublin

Florysta Lublin - Szkoła Florystyczna Policealna w Lublinie

Florysta - Szkoła w Lublinie

Florystyka jest dziedziną, która bardzo mocno rozwinęła się w ostatnich latach. Dlatego też wzrosło zapotrzebowanie na florystów, którzy pracować będą nie tylko w kwiaciarniach, ale także w różnego rodzaju firmach usługowych. Jest to kierunek o wiele bardziej szczegółowy niż bukieciarstwo. Jego absolwent będzie posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu kompozycji kwiatowych i projektowania bukietów ślubnych, a także dekorowania witryn, stołów, ogrodów. Florystę powinien cechować zmysł artystyczny i estetyczny, a także wyczucie proporcji oraz zręczność.

Pomożemy zdobyć również niezbędne umiejętności menedżerskie niezbędne do prowadzenia własnej kwiaciarni.

Wiedza i umiejętności absolwenta

• planowanie wykonywanie projektów dekoracji roślinnych,
  • dobór materiału roślinnego do tworzenia dekoracji roślinnej zależnie od stylu i rodzaju dekoracji, okazji, sezonu oraz warunków otoczenia,
  • przygotowywanie materiału roślinnego, suszu i sztucznych roślin do wykonania dekoracji,
  • wykonywanie dekoracji roślinnych różnego typu,
  • pielęgnacja roślin ciętych, doniczkowych o gotowych dekoracji florystycznych,
  • stylizacja wnętrz materiałem roślinnym w hotelach, biurach, sklepach, kościołach, mieszkaniach itp.,
  • przygotowywanie wystaw i konkursów roślinnych.

Kursy doszkalające

• 2 zdjęcia legitymacyjne
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej
  • zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki

Perspektywa pracy

• Kwiaciarnie
  • Własna działalność gospodarcza
  • Dekoratornie
  • W firmie świadczącej usługi z zakresu aranżacji ogrodów

Plan nauczania

Miejscowości z których słuchacze uczęszczają na nasz kierunek Florysta to: Lublin, Puławy, Chełm, Zamość.
Dołącz i Ty!